شبیخون مارسی نانسی المپیک مارسی نانسی

شبیخون: مارسی نانسی المپیک مارسی نانسی لوشامپیونه فرانسه لیگ یک فرانسه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مدیریت 4 درصد آقای شهردار

کافی است هلی شاتی را بر فراز آسمان خاکستری پایتخت به پرواز درآوریم و تصویرهای به دست آمده از تحرکات این دوربین پرنده را به دقت مشاهده کنیم. بعضی از این تصویر ها

مدیریت 4 درصد آقای شهردار

مدیریت 4 درصد آقای شهردار

عبارات مهم : ایران

کافی است هلی شاتی را بر فراز آسمان خاکستری پایتخت به پرواز درآوریم و تصویرهای به دست آمده از تحرکات این دوربین پرنده را به دقت مشاهده کنیم. بعضی از این تصویر ها، نمایانگر تهرانی است که برج های آسمان خراشش سر به فلک کشیده و به وسیله پارک ها و فضاهای سبز احاطه شده است اند ولی تصویرهای دیگر، شهری دودگرفته با سازه های فرسوده و محله های قدیمی که پاکیزگی از آنها رخت بربسته است را نمایش می دهند. انگار که این تصویر ها برگرفته از یک شهر نیستند بلکه هرکدام یکی از آبادی های گوشه و کنار این سرزمین را نمایش می دهند؛ درست بر خلاف ادعای محمدباقر قالیباف در نخستین مناظرات انتخاباتی که عنوان کرده بود: «ما فاصله شمال و جنوب پایتخت را کم کردیم»!

مدیریت 4 درصد آقای شهردار

جدای از این ادعا؛ سرهنگ، در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جهت جلب آرای مردمان فرودست جامعه، سرزمین کشور عزیزمان ایران را به دو پاره فقیر و غنی تقسیم کرد و به شیوه ای خاص به کپی برداری از جنبش ۹۹ درصدی وال استریت پرداخت؛ به گونه ای که ۴ درصد از مردم کشور عزیزمان ایران را ثروتمند و زالو صف نامید و خود را مدیر جمهور ۹۶ درصد دیگر که در شمار محرومین و فقرا قرار می گیرند، دانست.

حال اگر این گفته حسن روحانی را که «انشقاق جامعه، امنیت را از بین می برد و در یک جایی جنبش ۹۹ درصدی ایجاد شده، حال ما به علت آنکه سال ۹۶ است جامعه را نباید به دو قطب ۴ درصدی و ۹۶ درصدی منفک کنیم» در نظر نگیریم و تقسیم جامعه به ۴ درصد فقیر و ۹۶ درصد غنی را درست بپنداریم، شواهد و قرائن از این مهم گواهی می دهند که شهردار پایتخت نشینان علی رغم آنچه از خود به تصویر می کشد، مدیر ۴ درصدی هاست. او ریاستش بر ۴ درصد از مردم کشور عزیزمان ایران و انکار و نادیده گرفتن ۹۶ درصد از ملت را در طول ۱۲ سال گذشته، به منصه ظهور گذاشته هست. تصویری از نمای فوقانی آسمان پایتخت را می توان گواه این عنوان دانست که نمایانگر مدیریت شهری این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری هست. البته شنیده ها حاکی از آن است که خود شهردار و خانواده اش هم در زمره ۴ درصدی ها به شمار می روند!

کافی است هلی شاتی را بر فراز آسمان خاکستری پایتخت به پرواز درآوریم و تصویرهای به دست آمده از تحرکات این دوربین پرنده را به دقت مشاهده کنیم. بعضی از این تصویر ها

****

مدیریت ۴ درصدی

بنا به باور بسیاری از فعالان حوزه شهری، اگر شهردار پایتخت نشینان تنها یک روز از میز ریاستش دوری می گزید و به سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گام می نهاد، هیچ گاه مدعی نمی شد که شمال و جنوب پایتخت را به هم دوخته است و از دیگر سو ۴ درصد مردم کشور عزیزمان ایران را زالو صفت نمی نامید و سایرین را فقیر و محروم. چراکه در همین شهری که قالیباف مدیریت آن را عهده دار است نسکافه ای از جنس طلا در برج میلاد سرو می شد و پلی ساخته شده است است مخصوص ویلا داران ناحیه لواسانات، که این موارد، تنها نمونه های کوچکی از مدیریت ۴ درصدی سرهنگ است.

***

بستنی و نسکافه ۴ درصدی!

درست ۶ سال پیش بود که خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه در برج میلاد پایتخت کشور عزیزمان ایران بستنی ها و نسکافه هایی با روکشی از جنس طلا سرو می شود. دقیقا در سازه ای که ریاست آن تحت نظر شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران است! بی شک نود و شش درصدی ها هیچ گاه توانایی خریداری این خوراکی های طلایی را ندارند. در آن وقت تقی گل رخسار، مدیر عامل رستوران گردان برج میلاد در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد که: « دو گرم و ۳۰ سوت طلای خوراکی در این بستنی ها استفاده می شود. البته این طلای خوراکی فقط در کشور آلمان تولید می شود و باید وارد کشور کنیم.

مدیریت 4 درصد آقای شهردار

سرو بستنی طلایی حدوداً ۴۰۰ هزار تومان است که در رستوارن گردان برج میلاد فروخته می شود و باید بخشی از ظروف این بستنی را از خارج کشور وارد کنیم. کسانی که می خواهند بستنی طلا را میل کنند باید یک روز قبل سفارش دهند، چون ساخت این بستنی یک روز طول می کشد.» بعدها عنوان شد که کسی خریدار بستنی ۴۰۰ هزار تومانی نبوده هست؛ از همین روی، تولید آن متوقف شد. رستوران گردان برج میلاد باز هم اقدام به تولید یک خوراکی طلایی دیگر کرد و این بار اقدام به سرو نسکافه ای از جنس طلا نمود که علی رغم بستنی، هنوز هم جزو اقلام پیشنهادی رستوران گردان است.

***

رستوران ۴ درصدی !

کافی است هلی شاتی را بر فراز آسمان خاکستری پایتخت به پرواز درآوریم و تصویرهای به دست آمده از تحرکات این دوربین پرنده را به دقت مشاهده کنیم. بعضی از این تصویر ها

پیش از درج خبر تولید بستنی طلا در برج میلاد، منویی منتشر شد از غذاهای رستوران گردانِ بلندترین سازه کشور عزیزمان ایران که کمترین قیمت آن ۱۶۸ هزار تومان بود! این رستوران در ارتفاع ۲۷۶ متری برج واقع شده است است و طبق تعریف سایت برج میلاد، با تهیه بلیت رستوران می توان از مجموعه ای از غذاهای ایرانی و فرنگی استفاده کرد. این رستوران در هر ساعت یک دور کامل می چرخد و دورتادور آن منقش به آثار هنری شاهنامه فردوسی است و در طول یک ساعت روایتی از شاهنامه مشاهده می شود. با جستجو در سایت رستوران گردان می توان به سایر قیمت های نجومی غذاهای رستورانِ زیر مجموعه برجی که قالیباف به آن مفتخر هست، پی برد. به طور مثال آنطور که در منو صبحانه این رستوران آمده، هزینه منو بوفه رستوران گردان ۶۰ هزار تومان هست. جهت ناهار ولی باید به هنگام ورود به صحن رستوران مبلغ ۴۰ هزار تومان را پرداخت تا بعد از آن بتوان غذاهای رستوران را خریداری کرد؛ غذاهایی با حداکثر قیمت ۵۲ هزارتومان! جهت شام هم هر نفر باید ۱۵۸ هزار تومان بپردازد که البته موسیقی زنده هم مشمول پرداختی اش می شود!

در این باره محمد تندگویان عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به خبرنگار « آفتاب یزد» گفت: «یک مجتمع توریستی – تفریحی به اسم برج میلاد ایجاد می شود و مردم باید بیایند و از آن استفاده کنند . حال این اتفاق افتاده ولی معلوم نیست درآمد آن بالاخره چگونه هزینه می شود. یا اینکه اصلا آیا درآمدهایش درآمدهای درست و استانداردی نیست. شهرداری چه پاسخی در این باره می خواهد بدهد؟» از همین روی، می توان استنتاج کرد که شهردار پایتخت نشینان در جهت حفظ آرامش و آسایش چهار درصدی ها قریب به ۱۲ سال است که به تکاپو افتاده و از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده است! ولی به راستی کافی بود تا قالیباف به برج میلاد، سازه تحت ریاست خود سفری نیم روزه داشته باشد و به طبقات فوقانی این برج سفر نماید تا در صورت عدم آگاهی، از هزینه های جاری در این مجتمع تفریحی، خبردار شود و بعد از این گردش نیم روزه، جامعه را به ۴ و ۹۶ درصد تقسیم کند!

***

مدیریت 4 درصد آقای شهردار

پل ۴ درصدی ها!

بسیاری از مدیران شهری بر این باورند که بخشی از سازه های موجود در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت اقشار مرفه مردم کشور عزیزمان ایران ساخته شده است اند و کاربردشان زیاد نمایشی بوده است تا آنکه بخواهند گره کور ترافیک شهری را باز کنند. تا جایی که روز شنبه رحمت الله حافظی یکی از اعضای شورای شهر تهران، در گفتگویی راجع به پل صدر، سازه ای که شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به ایجاد آن مفتخر هست، اظهار داشت: «پل صدر جهت ۹۶ درصد بود یا ۴ درصد لواسان نشین؟ این پل چه اثری بر ترافیک شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران داشت؟ ۷ هزار میلیارد تومان یا ۱۲ هزار میلیارد تومان منابعی که می توانستیم با آن حداقل ۳۰ کیلومتر مترو بسازیم، چند درصد از خانواده های جنوب شهر از این پل تردد می کنند؟ از این کارها زیاد هست؛ به شعارها دل نبندید، رفتارهای خاص مردها زیاد است.» سایر اعضای شورای شهر نیز بر این گفته های حافظی صحه می گذارند؛ به طوری که محمد حقانی در این باره به خبرنگار «آفتاب یزد» گفت: «پروژه هایی مثل پارک آب و آتش و پل محیط زیست در منطقه ۳ پایتخت کشور عزیزمان ایران را در نظر بگیرید. نفس ساخت آن ها بسیار خوب است ولی آیا در جنوب شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هم چنین پروژه های عظیمی وجود دارد؟ آیا با وجود پرسشها موجود در سطح تهران، ایجاد پل محیط زیست الزام آور بود؟ علت ساخت پل صدر چه بوده هست، آیا کمکی به حمل و نقل مناطق شمالی کرده؟ حتی به صورت منطقه ای هم تاثیری داشته است؟ من به تاثیر فرامنطقه ای آن کاری ندارم.

پل ها، بزرگراه ها و تونل های مناطق شمالی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران چه دردی از مردم را دوا کرده هست. ما هرچه پل، بزرگراه و تونل ساختیم، در واقع فراخوان داده ایم جهت آمدن ماشین های زیاد به خیابان ها. ما به دنبال حمل و نقل عمومی نرفته ایم. امروز ساخت خیابان، بزرگراه و پل های دو، سه طبقه در دنیا از‌بین‌برده‌شده شده است است.» وی افزود:«امروز باید حمل و نقل عمومی و حمل و نقل انبوه را توسعه دهیم. در بزرگراه ارتش به طرف لواسانات پل های ساخته شده است چه تاثیری در حمل و نقل عمومی داشته هست. آیا از این نیروهای جهادگر قرارگاه خاتم الانبیا در توسعه مترو استفاده نکردیم و آن ها را در ساخت این پل های عریض و طویل به کار گرفتیم. این همه سرمایه گذاری اگر به سمت مناطق جنوبی سوق داده می شد وضع زندگی هم وطنان ما اکنون به این صورت نبود.»

****

خانه های ۴ درصدی!

یک طرف رنگی است و طرف دیگر به خاکستری می نماید. در یک سو برج های سر به فلک کشیده همچون گیاه های ماشین رشد کرده اند ولی در دیگر سو منزل های کوتاه قد و ساختمان های فرسوده به مشکل به حیات خود ادامه می دهند. شمال پایتخت کشور عزیزمان ایران امروز به تسخیر برج های میلیاردی و تریلیاردی در آمده است و جنوب آن همچنان قدیمی و کهنه باقی مانده هست، لباسی که قالیباف بر تن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران کرده است! این در حالی است که شهردار پایتخت نشینان مدعی است که حامی محرومین که متشکل از ۹۶ درصد مردم کشور عزیزمان ایران هستند، است.

در همین راستا ابراهیم اصغرزاده ، فعال سیاسی اصلاح طلب، در نشست «روحانی و سیاست داخلی» در این باره اظهار داشت:« همه چیز براق شود، چه کسی در پایتخت کشور عزیزمان ایران این همه برج ساخته هست، پروژه های بزرگ، ساختمان های بزرگ، شما به کدام گروه خدمت می کنید، ۹۶ درصد مردم که توان مالی استفاده از این امکانات را ندارند.» ولی توصیه ای که در این میان حائز اهمیت می نماید رشد بی رویه برج های بدون ساکن هست. سازه های آسمان خراشی که به خاطر قیمت های سر به فلک کشیده ارزش هیچ کس را یارای خریداری آنها نیست. در این باره محسن هاشمی، در گفتگویی خبر از خالی بودن ۷۰۰ هزار دستگاه آپارتمان در شمال شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران داده هست. او در این خصوص در گفتگویی اظهار داشته است: «بخشی از این ۴ درصدی ها در ۱۲ سال گذشته براساس عملکرد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران شکل گرفتند. اگر ریشه برج سازی ها و مراکز تجاری-مسکونی دنبال شود به کجا می رسد؟ ۷۰۰ هزار منزل خالی در برج های شمال پایتخت کشور عزیزمان ایران الان وجود دارد.

عکس های پایتخت کشور عزیزمان ایران امروز را با پایتخت کشور عزیزمان ایران ۱۲ سال پیش مقایسه کنید؛ واقعا چه وضعیتی جهت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به وجود آوردند. همه باغ ها و فضاهای سبز پایتخت کشور عزیزمان ایران را به اسم برج باغ نابود کردند. یک باغ دو هزار متری را تخریب کردند و برج ساختند و قیمتش به ۵۰۰ میلیارد تومان رسید، در یک کوچه شش متری به ساختمان ۲۱ طبقه مجوز دادند. در مجموع اعتقاد دارم باید ریشه یابی کرد و دید چه کسی عامل به وجود آمدن ۴ درصدی ها شد و حالا خودش می آید جمعیت کشور عزیزمان ایران را به ۴ درصدی و ۹۶ درصدی تقسیم می کند و منتقد این وضع می شود.» محمد حقانی نیز در گفتگو با «آفتاب یزد» با تاکید بر اینکه همه سرمایه گذاری شهرداری معطوف به شمال شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران شده است هست، اظهار داشت: «دیگر کسی در جنوب شهر سرمایه گذاری نمی کند.

با این حال اکنون در شمال شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بیش از پانصد هزار دستگاه آپارتمان خالی در مناطق شمالی وجود دارد. آیا این ها منزل های اجتماعی است؟ آیا جامعه فرودست ما، آن ۹۶ درصد توانایی استفاده از این منزل ها را دارد؟» در اصل، نام املاک گره خورده به نام شهرداری. هر کجا نامی از املاک می آید ناخودآگاه ذهن ها به سمت شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران می رود. ماجرا هم برمی گردد به افشاگری یک خبرنگار که مدعی بود ساکن ساختمان بهشت به بعضی از اعضای شورای شهر و مسئولان شهرداری املاکی را با تخفیف های آنچنانی واگذار کرده هست. بعد از این خبر و یا افشاگری، تایید و تکذیب های متعددی رخ داد تا اینکه بخشی از این عنوان از سوی مراجع ذی صلاح تایید شد. هرچند قالیباف اعتقاد بود که براساس قانون مصوب شورای شهر، واگذاری ها و تخفیف ها رخ داده هست. املاک مورد اشاره تماما در بخش مرفه نشین پایتخت قرار گرفته و قرابت زیادی با همان ۴ درصدی ادعایی شهردار دارد.

***

زندگی ۴ درصدی

در واپسین دقایق مناظره دوم، محمدباقر قالیباف بار دیگر کاغذی از میان پرینت هایش بیرون کشید و بیان کرد که این کاغذ لیست اموال او و خانواده اش بوده و از سایر کاندیداها هم خواست تا فهرست دارایی های خود را منتشر کنند! حال آنکه شنیده ها حاکی از آن است که آقای شهردار و بعضی اطرافیانش طبق تقسیم بندی خود قالیباف، در شمار ۴ درصدی ها قرار می گیرند.

****

شهرداران ۴ درصدی

پس از آنکه قالیباف در دومین مناظره با صورت ای درهم کشیده و اخم های گره خورده کاغذ پرینت شده است اش را نشان داد و مدعی شد که در زمره ۹۶ درصدی ها قرار می گیرد، در شبکه های مجازی فهرستی منتشر شد از محل سکونت بعضی مدیران شهرداری که با ملاحظه آن می توان دریافت که بعضی مدیران قالیباف جزو آن ۴ درصد معروف هستند!

***

خانه ۴ درصدی!

بی شک منزل های ۹۶ درصد از مردم کشور عزیزمان ایران در مناطق شمالی و به اصطلاح بالای شهر، قرار ندارد. شنیده ها حاکی از آن است که سرهنگ علیرغم ادعای نود و شش درصدی بودنش، منزل ای مستقر در محله ۴ درصدی ها دارد. این خبر را محمد تندگویان عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به خبرنگار «آفتاب یزد» داده هست. او در این باره اظهار داشت: «تا آنجایی که من می دانم قالیباف در منطقه خواجه عبدالله پایتخت کشور عزیزمان ایران زندگی می کند.» بر همین اساس، خبرنگار «آفتاب یزد» به سراغ سه بنگاه معاملات ملکی در منطقه خواجه عبدالله رفته و از متولیان آن منطقه متراژ منزل های حاضر در آن ناحیه را پرس و جو کرده هست. طبق سخنان بنگاه داران، قیمت منزل های واقع در خواجه عبدالله از متری ۱۱ و نیم میلیون تومان شروع می شود و حداکثر قیمت هم متری ۱۲ و نیم میلیون تومان است.

***

همسر مدعی ۹۶ درصدی!

آنطور که محمد تندگویان در گفتگو با آفتاب یزد اظهار داشت: «همسر آقای قالیباف عضو خیریه امام رضا(ع) هست، هیچ وقت ما در شورای شهر به نتیجه نرسیدیم که در آن خیریه چه میزان بودجه از اعتبارات شهرداری مصرف می شود و صرف چه کارهایی می شود و هیچ وقت هم به ما گزارش عملکرد مالی آنجا را ندادند.» ضمن اینکه موسسه فوق، مبالغ گوناگونی تحت عنوان کمک به خیریه امام رضا (ع) از بودجه شهرداری دریافت کرده هست، از جمله دو میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان در سال ۹۴ و ۳۵ میلیارد تومان در سال ۹۵. در همین راستا، فاطمه دانشور عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرده که از سال ۹۱ جهت این خیریه و از پول شهروندان تهرانی بودجه ای در نظر گرفته شده است است که هیچ شفافیتی جهت ما در کار نیست. وی افزوده است: «سازمان های وابسته به شهرداری، روش های سهلی را راجع به این موسسه خیریه به کار گرفته اند که جای پرسش دارد.»

***

فرزندان مدعی 96 درصدی!

آنطور که یکی از خبرگزاری های اصولگرا اعلام کرده هست، پسر دوم محمد باقر قالیباف، اسحاق، در کشور استرالیا تحصیل کرده هست؛ کشوری که بی شک جهت درس خواندن ۹۶درصدی ها تخصیص نیافته هست. از دیگر سو، پسر اول قالیباف هم فرزند پرحاشیه او محسوب می شود. الیاس قالیباف پسر شهردار علیرغم ادعای پدر که او را معلم معرفی می کند، عضو هیئت مدیره موسسه آموزشی «مهر هشتم» بوده هست. تا جایی که بعد از مناظره دوم، محمدعلی وکیلی سخنگوی ستاد حسن روحانی در گفتگویی اظهار داشت: «در مناظره جمعه ادعا شد، دختر وزیر آموزش و پرورش مرتکب تخلف قانونی شده است هست. این در حالی است که طبق حکم رسمی دادگاه در۱۲ اردیبهشت، کار ایشان غیرقانونی نبوده هست. ممکن است این خرده گرفته شود که آیا دختر وزیر اقدام به کاسبی می کند که همین اشکال جهت فرزند آقای قالیباف هم وجود دارد. فرزند آقای قالیباف سال هاست در داخل و خارج از کشور مشغول تجارت هست. در فعالیت های آموزشی غیرانتفاعی نام مدرسه او در فضاهای مجازی دست به دست می شود. البته اگر فرزندان مسئولین از رانت استفاده نکنند، اشکالی ندارد، ولی اگر قرار است این مطالب برجسته شود، آقای قالیباف باید راجع به پسرشان – الیاس قالیباف – به جامعه توضیح دهند.»

(هر چند ما هم تجارت را مذموم نمی دانیم ولی انتقاد ما بر این است که ۴درصد جمعیت می شود حدود بالای ۳ میلیون نفر که محترم هستند و فرزندان آقای شهردار هم جزو این قشر محترم جامعه محسوب می شوند و نباید موضوعی مطرح شود هنگامی که که خودمان هم در آن گروه قرار داریم).

اخبار سیاسی – آفتاب یزد

واژه های کلیدی: ایران | بستنی | شهردار | ایرانی | رستوران | قالیباف | رستوران | شهرداری | محمدباقر قالیباف

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs