شبیخون مارسی نانسی المپیک مارسی نانسی

شبیخون: مارسی نانسی المپیک مارسی نانسی لوشامپیونه فرانسه لیگ یک فرانسه

گت بلاگز اخبار بین الملل روش دروغگویی هیتلر و ترامپ و شباهت عجیب میان آن‌ها / نیویورک‌تایمز

تارنمای خبری نیویورک‌تایمز روز شنبه در گزارشی به مقایسه «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا و «آدولف هیتلر» دیکتاتور معدوم آلمان از نگاه توسل انها به عوام‌‌فریبی

روش دروغگویی هیتلر و ترامپ و شباهت عجیب میان آن‌ها / نیویورک‌تایمز

نیویورک تایمز: روش دروغگویی هیتلر و ترامپ و شباهت عجیب میان آن ها

عبارات مهم : سیاسی

تارنمای خبری نیویورک تایمز روز شنبه در گزارشی به مقایسه «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا و «آدولف هیتلر» دیکتاتور معدوم آلمان از نگاه توسل انها به عوام فریبی پرداخت.

به گزارش ایرنا، در این یادداشت به قلم «چارلز بلو» تحلیلگر سیاسی آمده است: راهبردهایی وجود دارد که هیتلر از آن ها جهت رسیدن به قدرت و حفظ آن استفاده کرد؛ مسائلی که زمینه حکومت خونین او را فراهم کرد. این موارد می تواند به ما درس هایی از سیاست بیاموزد. یکی از این درس ها این است که چطور دروغ گفتن به صورت هدفمند می تواند به طور موثر جهت تبلیغات بکارگرفته شود.

روش دروغگویی هیتلر و ترامپ و شباهت عجیب میان آن‌ها / نیویورک‌تایمز

یادداشت می افزاید: ترامپ هیتلر نیست، ولی نحوه ای که او مردم آمریکا را با دروغ های تکان دهنده خود به بازی گرفته هست، شباهت تاریخی عجیبی را یادآور می شود. روش های عوامفریبی عوض نمی شوند.

نویسنده ادامه می دهد: ترامپ راهی جهت دروغگویی یافته است که مردم به آن طریق باور کنند این دروغ ها را خود او نساخته، بلکه تنها آن ها را از دیگری نقل کرده است.

تارنمای خبری نیویورک‌تایمز روز شنبه در گزارشی به مقایسه «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا و «آدولف هیتلر» دیکتاتور معدوم آلمان از نگاه توسل انها به عوام‌‌فریبی

جنا جانسون خبرنگار نشریه واشنگتن پست اخیرا نوشته بود: ترامپ اغلب بیانات جنجال برانگیز خود را با این جمله شروع می کند که «خیلی ها می گویند…». این روش به او اجازه می دهد تا ایده ای بحث برانگیز، شایعه یا یک تئوری توطئه را مطرح کند؛ بدون اینکه مسئولیت آن را بپذیرد. اگر تصویر العمل ها مثبت باشد، او دیگر میان خود و منبع خبر فاصله نمی گذارد؛ ولی اگر خلاف این مسئله رخ دهد، ترامپ مدعی می شود که او خود هیچ گاه چنین حرفی نزده است.

نویسنده می نویسد: کاری که ترامپ جهت دستیابی به نتیجه های سیاسی انجام می دهد، مشابه همان اقدامی است که هیتلر جهت اهداف وحشیانه خود انجام داد و آن چیزی نیست جز استفاده از فریب افکار عمومی به عنوان روش مهم تبلیغاتی.

واژه های کلیدی: سیاسی | هیتلر | آمریکا | استفاده | نیویورک | شباهت عجیب | آدولف هیتلر | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs